Najedź na ikony i #OdkryjWięcej

Dostarczamy telewizję, Internet i telefon.

#OdkryjWięcej na nasz temat:

Do tej pory zaufało nam niemal 14 tys. Klientów Indywidualnych z Rudy Śląskiej, Bytomia, Radzionkowa i Mikołowa. Wielu z nich jest z nami nieprzerwanie od kilkunastu lat będąc jednocześnie najlepszym świadectwem jakości dostarczanych przez nas usług. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami!
Każdy kinomaniak znajdzie coś dla siebie w naszej bogatej ofercie kanałów. Posiadamy 4 Pakiety Podstawowe i aż 9 Pakietów Premium, które urozmaicą czas i dostarczą niesamowitej porcji rozrywki nawet najbardziej wymagającym widzom.
Szeroki wybór kanałów spośród filmów i seriali, programów dla dzieci, świata rozrywki, wiedzy i nauki, a także sportu na wyciągnięcie ręki. Niemal wyłącznie w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Wszystko dla naszych Abonentów.
Od ponad dwóch dekad dostarczamy usługi na terenie Rudy Śląskiej, Bytomia i Radzionkowa. Przez ten czas nie tylko rozbudowaliśmy naszą sieć, ale poznaliśmy też wielu wspaniałych ludzi. Był to dla nas czas wielu doświadczeń, przemian, rozwoju i budowania relacji z naszymi Abonentami.
Sytuacja, w której Abonent pozostaje przez tydzień bez Internetu lub telewizji z powodu usterki jest nie do pomyślenia. Dlatego zawsze błyskawicznie reagujemy na wszelkie wezwania naszych Klientów. Do dyspozycji przekazujemy Wam pomoc naszego niezawodnego serwisu oraz wsparcie narzędzi online dostępnych 24h na dobę.

Płatności, billingi, pomoc, oferty szyte na miarę i aktualne promocje. Wszystko na wyciagnięcie ręki w mobilnym Biurze Obsługi Klienta. Dostępnym bez przerwy, 24h na dobę, bez wychodzenia z domu na wielu urządzeniach mobilnych!

„My som tukej, my som stond!” To hasło pada nieprzypadkowo. Jesteśmy stąd i działamy lokalnie. Nasze silne więzi z lokalną społecznością podkreślamy poprzez zaangażowanie w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne oraz wspieranie instytucji publicznych i opiekuńczych naszego regionu.

Świadczymy swoje usługi dla firm w oparciu o własną infrastrukturę światłowodową. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii tworzymy kompleksowe rozwiązania w zakresie usług telefonicznych, transmisji danych, dzierżawy światłowodów, Internetu dla biznesu i ISP oraz monitoringu.

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Stąd nasza obsesja na punkcie dbałości o wszelkiego rodzaju detale. Kierujemy się tą zasadą od pierwszego kontaktu z Klientem. A czy robimy to dobrze? Najlepiej świadczy o tym ilość pozostających z nami Klientów ;)

Świadczymy wysokiej jakości usługi symetrycznego i asymetrycznego dostępu do Internetu o gwarantowanej przepustowości. To idealne rozwiązanie dla każdej firmy i instytucji oczekujących dużej szybkości przesyłania danych, niezawodności i wygody korzystania z Internetu.

Za każdym sukcesem stoją ludzie. Za naszym stoją tacy, którzy codziennie sprawują nadzór i monitoring nad poprawnością działania naszych usług, są zawsze dostępni i otwarci na niezwłoczną pomoc naszym Klientom, a także pilnują, by wszystko było gotowe na czas.

Za każdym sukcesem stoją ludzie. Za naszym stoją tacy, którzy codziennie sprawują nadzór i monitoring nad poprawnością działania naszych usług, są zawsze dostępni i otwarci na niezwłoczną pomoc naszym Klientom, a także pilnują, by wszystko było gotowe na czas.

Nasza sieć światłowodowa stworzona dla usług świadczonych dla firm obejmuje już swoim zasięgiem 16 miast na terenie Górnego Śląska i Zagłębia. Są to: Katowice, Mikołów, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Bytom, Piekary Śląskie, Radzionków, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Mysłowice, Sosnowiec, Czeladź, Siemianowice Śląskie i Dąbrowa Górnicza.

KLIKNIJ i poznaj historię ELSATU i SILEMANA

1989 rok

Czas zmian i reform

Moment, w którym pojawiła się nowa możliwość – odbiór programów telewizyjnych w mieszkaniach.
Wielkie wyzwanie, brak sprecyzowanej technologii i 3 młodych ludzi, którzy właściwie rozpoznali potrzeby rynku.

Co było dalej? Poznaj historię Elsatu i Silemana!

Jak to się zaczęło?

Po wielu przemianach na rynku i licznych reformach, przyszedł czas na rozwój branży medialnej. Biorąc pod uwagę wcześniejszą cenzurę oraz fakt, że telewizja nadawała jedynie 3 programy, pojawienie się dostępu do mediów stanowiło ogromny przełom. Coraz więcej rodzin chciało odbierać kanały telewizyjne w swoim domu. Pojawił się popyt na anteny satelitarne, a osób, które potrafiły je zamontować było niewiele.  Dlatego zaczęliśmy od montażu anten satelitarnych. Poszukiwaliśmy dostawców, założyliśmy sklep z antenami i jako jedni z pierwszych, montowaliśmy je w mieszkaniach w Rudzie Śląskiej, w Bytomiu Szombierkach i okolicy.

Ilu pracowników było na początku?

Czterech ludzi. Każdy z nas odpowiedzialny był za co innego: jeżdżenie po towar, sprzedaż sprzętu i montaż anten.

Pierwsze logo

Inspiracje na pierwsze logo czerpaliśmy z gazet i naklejek. Sprzęty, które wówczas sprzedawaliśmy były znakowane przez nas samych: Logo wycinaliśmy z żółtych i czarnych szablonów. W tym przedsięwzięciu brały udział wszyscy członkowie rodzin właścicieli. Rodzice rysowali szablony, dzieci wycinały i wspólnie naklejały. 

Instalacja zbiorowa

Kiedy świadczyliśmy usługi jedynie dla mieszkań indywidualnych i stacjonowaliśmy w siedzibie w Rudzie Śląskiej, dzielnicy Goduli przy ul. Starej, przyszło do nas 2 ludzi. Ich propozycja stanowiła punkt przełomowy dla zbiorowej instalacji, bowiem nie chodziło już o jeden blok, a o 5 bloków, które miałyby odbierać sygnał z 1 czaszy. Nazywało się to wówczas: Antena do zbiorowego odbioru sygnałów telewizyjnych. Zwróciliśmy się do znajomego, z którym wspólnie opracowaliśmy technologię instalacji. Rozpoczęliśmy prace w terenie i tak oto powstała pierwsza zbiorowa instalacja na 5 blokach. Było to przy ul. Wyzwolenia w Bytomiu – Szombierkach. Po sukcesie pierwszej instalacji budowaliśmy kolejne, co doprowadziło do „okablowania” całych Szombierek.

Z chmury do kanałów

Na początku kable puszczaliśmy górą. W momencie gdy pojawiły się kolejne zlecenia postanowiliśmy wejść z kablami do kanalizacji. Zdobyliśmy zgody i legalnie weszliśmy pod ziemię.

Wymogi, regulacje prawne, modernizacja

Zmiana prawa i wymogi, które pojawiły się dla firm rozprzestrzeniających sygnał była przełomowa. Okazało się, że firmy konkurencyjne, które w między czasie powstały – zniknęły z rynku. Nasze intuicyjne nieraz działanie, pozyskiwanie zgód na wszystko na co było można oraz stawianie na solidne instalacje i sprzęt, spowodowało, że jako jedni z nielicznych mogliśmy kontynuować działalność.

Pierwsze osiedla

W 1993 na Halembie został zorganizowany przetarg na założenie instalacji satelitarnej na jednym z osiedli. By wystartować w przetargu konieczne było zdobycie odpowiednich zgód. Okazało się, że na zaledwie kilku startujących, jedynie my posiadaliśmy odpowiednie pozwolenia. Wygraliśmy i zrealizowaliśmy projekt.

Przeniesienie głowicy

W 1994 roku związku z rozwojem instalacji pojawiło się pytanie – Gdzie dać głowicę kablową (stację czołową instalacji kablowej)? Potrzebowaliśmy miejsca w Rudzie Śląskiej – Halemba, by ją zamieścić. Tak oto znaleźliśmy się w siedzibie przy ul. Kłodnickiej. Dalsze realizacje przetargów miały miejsca w dzielnicach: Goduli oraz Wirku.

Biura Obsługi Klienta

Na początku Pani Gabrysia (wspólnik i obecna Pani Prezes firmy Elsat) chodziła po mieszkaniach i podpisywała umowy z Abonentami. Po jakimś czasie pojawiały się osoby do pomocy. Wraz ze stale rosnącą liczbą Klientów, pojawiła się potrzeba miejsca, w którym można byłoby obsługiwać Klientów. Tak powstał pierwszy BOK w byłym bufecie LOK-u, na Goduli, gdzie za ladą Panie obsługiwały Klientów. Następnie powstało Biuro Obsługi Klienta na Halembie, Szombierkach, Radzionkowie oraz w Wirku.

Budowanie relacji

Dzięki działalności Sfery, jako pierwszego kanału telewizyjnego, który zwracał uwagę na sprawy lokalne, m.in. poprzez regularne nadawanie programu „ILE – Informacje Lokalne Elsatu”, ludzie zaczęli kojarzyć naszą firmę. Ponadto zawsze przywiązywaliśmy szczególną uwagę do działów, które bezpośrednio pracują z Klientem – Serwis i Biura Obsługi Klienta. Stawiając na wysoką jakość i rozwijając te obszary zdobywaliśmy zaufanie.

Potrzeba światłowodu

Wraz z rozwojem branży medialnej, rosły ilości programów. Dodając kolejny program do oferty, musieliśmy dodać następną „wkładkę” do kabla oraz wzmacniacze sygnału, przez co w efekcie zaczynało brakować miejsca, a każdy dodatkowy wzmacniacz powodował degradację sygnału. Włożenie jeszcze grubszych kabli też wydawało się bezsensowne. Pojawiła się technika światłowodu, o której mówiono na szkoleniach. Jeden z nas wybrał się na studia na Politechnikę Lubelską, która jako jedyna w kraju miała kierunek skupiony wokół światłowodów. Wówczas w Polsce światłowodów było bardzo mało i były one bardzo drogie i niepewne. Jednak myśleliśmy przyszłościowo i wiedzieliśmy, że może i początkowy koszt jest duży, natomiast kalkulacja per saldo pokazywała, że bardziej opłaca się położyć światłowód niż kolejne kable, wkładki i wzmacniacze. Rozpoczęliśmy więc prace nad założeniem światłowodu.

Pierwszy światłowód

W 1996 założyliśmy pierwszy światłowód, który prowadził od Szombierek do centrum Bytomia. ZADZIAŁAŁO! Wymiana kabli koncentrycznych na światłowody się powiodła! Po udanej instalacji, rozpoczęliśmy pracę w Goduli, potem w Halembie, Nowym Bytomiu i w Wirku. Poszerzanie sieci światłowodowej spowodowało, że mogliśmy dodawać coraz więcej kanałów do oferty – znacznie więcej w stosunku do konkurencji.

Internet!

1998-2000 INTERNET! No dobrze, pojawił się na rynku, zaczynają o tym mówić. Ale co to właściwie jest? A mamy pozwolenie, koncesję za którą trzeba było wiele zapłacić? Takie pytania i wątpliwości pojawiały się stale. Zaryzykowaliśmy i wystąpiliśmy o koncesję i tak oto w listopadzie 1999 roku, otrzymaliśmy ją wraz z 3 firmami w całej Polsce. Szybko się okazało, że był to dobry ruch, ponieważ zaczęło pojawiać się wiele ofert. Musieliśmy znaleźć odpowiednie rozwiązanie instalacyjne. Na ten moment, wszystkie amerykańskie technologie były bardzo drogie, dlatego zdecydowaliśmy się na NEMO – rozwiązanie izraelskie, kilkukrotnie tańsze. Niestety sprzedaż była niska, dlatego zaczęliśmy szukać powodu. Przeprowadziliśmy ankiety wśród mieszkańców i okazało się, że w Halembie tylko 2% z nich posiada komputery, więc sprzedaż Internetu wydawała się bezzasadna. Na szczęście, szybko pojawił się trend: komputery kupowano w szkołach, w domach, zakładach pracy, pojawiły się dotacje i coraz więcej osób chciało Internet mieć. W styczniu 2000 roku uruchomiliśmy pierwszy Internet u Klienta Indywidualnego.

Telefonia

2006 rok – TELEFONIA, jednak jeszcze nie świadczona samodzielnie! W związku z ogromnymi kosztami, wystąpiliśmy o numerację. Połączenia wykonywane były przez centralę, która wówczas była w Netii.

Podział na 3 spółki i Sileman!

W 2004 roku zakupiliśmy własne urządzenia. Telefonia zaczęła się rozwijać, w związku z czym wystąpiliśmy o numerację. W tym samym roku, z przyczyn prawno-księgowych, po długiej obserwacji innych, większych firm oraz z powodu dynamicznego rozwoju Internetu, dokonaliśmy podziału na: Elsat, Śląską Grupę Multimedialną Infrastruktura oraz Sferę TV.  Chwilę później zorganizowaliśmy konkurs pracowniczy na nową nazwę dla firmy świadczącej usługi Internetu i Telefonii – Śląskiej Grupy Multimedialnej Infrastruktury. „Sileman” to jedna z odpowiedzi. Po oficjalnym rozpoczęciu funkcjonowania Silemana, została także wydzielona jednostka dla biznesu – Sileman Biznes.

Przeprowadzka

W 2011 zakupiono działkę przy ul. Dąbrowkiego 35, gdzie mieści się aktualna siedziba firm. W 2013 roku wprowadziliśmy się na Dąbrowskiego.

Rebranding i Argidata

W 2018 roku przeprowadziliśmy rebranding firm, zmieniliśmy loga oraz przeprowadziliśmy remont. Powstała firma Argidata, odpowiedzialna za Serwis Elsatu i Silemana, której siedziba obecnie mieści się w Nowym Bytomiu.

Najważniejsze nagrody dla Elsatu i Silemana

Srebrny Krzyż Zasługi – od prezydenta Komorowskiego w ramach inicjatywy „Wolne media w kraju”.
Była to pierwsza inicjatywa podczas której zauważono, że programy lokalne są na równi z dużymi stacjami niezależnymi

Diamentowy Ekran – 10 lat działania telewizji lokalnej

Gazele biznesu – dla uczciwych i dobrze zarządzanych firm


Odpowiedzi udzielili: Gabriela Golicz oraz Michał Moś – założyciele i właściciele firmy Elsat Sp. z o.o.

Chcesz poznać naszą ofertę?

ZOSTAW NR.
ODDZWONIMY


*sprawdź informację o przetwarzaniu danych osobowych >>Współadministratorami podanych danych osobowych będą: Elsat sp. z o.o. (KRS: 160462) i Sileman sp. z o.o. (KRS: 207875), z siedzibą w Rudzie Śląskiej (41-710) przy ul. J. Dąbrowskiego 35. Współadministratorzy oferują wspólnie usługi z zakresu telekomunikacji (telefon, programy TV, Internet) oraz usługi powiązane. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz w celu marketingu bezpośredniego produktów lub usług Współadministratorów. O zakresie przetwarzanych danych decyduje osoba wypełniająca formularz poprzez wypełnienie lub niewypełnienie poszczególnych pól.

(czytaj więcej...)